ponedjeljak, 25. ožujka 2013.

Adaptacija krovišta


Sanacija krovišta je složen i opsežan zahvat . 
U sanciji krovišta uvjek treba biti oprezan i obratiti pažnju na nekoliko   koraka u izvođenju radova. .Prvo treba obratiti pažnju na  kvalitetu podloge koja ostaje ,
stari rogovi , brodski pod ,daska . Ako bi došlo do previda ili zbog cijene se odustalo  od zahvata koji bi trebao ukloniti nešto što je dotrajalo ili natrulo , to bi mogao biti faktor  koja bi mogao ugroziti kopletni smisao adaptacije . Jer jednom kada se postave novi slojevi  krova , stari dijelovi koji nisu ispravni mogu ugroziti kvalitetu krova kako statički tako i u smislu procurivanja . A neka buduća sancija tih dotrajalih dijelova poslije je puno skuplja . Zato krov kada se radi bolje odmah uložiti nešto više novaca ali onda je sve osigurano .
Kod adaptacije treba naravno voditi i brigu o vremenskim uvjetima  i osiguranju objekta od procurivanja u slučaju iznenadnih kiša . Uglavnom adaptacija krovišta nije zahvat , koji se može napraviti bez dobre organizacije i pripreme , a poslije toga sami radovi traju vrlo kratko . Kod starih krovišta se redovito pojavljuje problem ulegnuća rogova . Kod ravnanja teba voditi računa da se sami krov ne izbaci iz "vage" i da se ravnomjerno podiže i spušta  krovna ploha . Ako se ide samo na podizanje u jednoj točki  , može se poremetiti statika na letvama .

Adaptacije krovišta mogu se izvoditi ratnim materijalima , pa ćemo kroz fotogaleriju prikazati neke , poput :
Gerard pokrova
Tondach pokrova
Crijep ploča
Bramac

1.
Slika pokazuje jedan od rijetkih primjera , gdje se klijent odlučio da neće skidati postojeći pokrov od salonit ploča , nego se išlo sa štaflama preko salonita , preko štafli  su se stavile letve za novi pokrov .
Ovdje se radilo o računici da se izbjegne daska i folija .
2.
   Ovo je druga faza gdje je postavljen pokrov preko letvi i postojećeg starog pokrova.
3.
   I u konačnici sasvim dobro izgleda . Tko zna da je ispod stari truli salonit !?



4.
  Slika 4 i 5 pokazuju adaptaciju krovišta sa završnim pokrovom od crijep ploče . Na detaklju se vide žlijeb , podložni lim koji  ide ispod pokrova i u žlijeb . Na podložni lim je postavljen češalj koji sprečava ulazak ptica i osa ispod pokrova. Ispod pokrova je paropropusna folija  a na njoj letve . Preko letvi je postavljena crijep ploča , preko koje se učvršćuje snjegobran.


5.
  Crvena crijep ploča.

6.
   Sljeme na crijep ploči . Sa obadvije strane dolazi brtva koja ispunjava valove i dolazi ispod sljemena a kroz nju se ventilira krov .


Crijep Tondach Continental



















Crijep Jupiter Engoba , Tondach


Primjer odzračnika







Primjer kada izolacija dolazi na dasku , riječ o termtop vuni na koju zbog njenog svojstva može doći pokrov


.... u ovom slučaju lim.


Gerard Biber
















Adaptacija krovišta sa metodom prepokrivanja , stari crijep se skine postavi se daska ,folija ,letve i pokrije se starim crijepom .

Lijep pozdrav vidimo se na vašem krovu!!!











Građevinska limarija - profesionalci na vašem krovu

Iskoristite proljetnu akciju i ostvarite popust na montažu limarije .
Montiramo sve vrste građevinske limarije po pristupačnim cijenama .

Po vašem pozivu dolazimo na izmjeru .












nedjelja, 24. ožujka 2013.

Izrada niskoenergetskog krovišta


Kod potkrovnih stanova  najvažniji segment u izgradnji je -izolacija ! Pravovremnim planiranjem i  planskom gradnjom ,možete poboljšati toplinske karakteristike vašeg potkrovlja ali i proći jeftinije jer možete izbjeći neke bespotrebne  troškove.
Predstavljamo vam,krov sa  termoizolacijom  imenom TermoTop koja će vaš život učiniti podnošljivijim ljeti jer će vas zaštiti od vrelih ljetnih dana a zimi će vam ga učiniti ugodnijim jer će vas toplo grijati tijekom dugih zimskih noći.
I naravno možete uštedjeti.

 Za detaljne informacije i ponudu obratite  se na mail adresu ili nas kontaktirajte na broj telefona.



sad najvažnije pitanje je , kako uštedjeti kada je u pitanju ovako skup materijal ? Vrlo lako. Iz priloženih fotografija vidi se da kada je u pitanju Termo Top ne treba daščana oplata za krovište ,vuna se direktno polaže na drvene rogove .U tu ste u prvom koraku uštedjeli. 




Druga faza uštede ,slijedi u drugom koraku  izgradnje ,kada se bude uređivalo potkrovlje , ne treba stavljati opet ispod knauf ploča izolaciju ,koja se  ionako nemože po karakteristikama  uspoređivati sa TermoTopom.


Na termotop se postavlja  paropropusna folija a preko folije se postavljaju gredice 8x5 koje  učvrste vunu a ujedno služe za protok zraka ,koji je bitan za ventiliranje krovišta isto kao i izolacija .












Preko gredica 5x 8 postavljaju se letve za pokrov .



U ovom slučaju pokrov koji se postavlja na krovište je Gerard ali može ići i bilo koja druga vrsta pokrova , limenog ili crijepa ,bitno samo da nije betonski . Ako ide standardni crijep od gline onda se stavlja kontra letva 10 x 5 cm.



Za informaciju onima koji još neznaju , gerard se pokriva odozgo prema dole ,znači naopako ;) !


A sad u par koraka do završenog krova!


















A sad malo par faza u izgradnji konstrukcije ! Za napomenu koristili smo kao konstrukciju rogove 14 x 10 koji su statički puno jači od hrvatskog standarda 14x12. A i ljepši!

























I .... to je to ! Vidimo se ! :) 

Korišteni materijali;
Jelova građa 
Grede 18x20
Rogovi 14x10
Škare 12x10
Gredice 8x5
Okviri za vunu 10x5
Letve za pokrov 4x5
Lamperija d=20mm
Termo Top
Paropropusna folija
Pokrov Gerard biber
Limarija poc.bojana 
Iver vijci raznih dužina od  80mm do 220mm.